Přeskočit na obsah

Změny na trase kvůli polomům

  • 2023

Již jen dva dny zbývají do startu sobotního závodu Prima Cupu v Karlových Varech a po kontrole tratí je jasno, které změny je nutno provést.

V uplynulých týdnech na Karlovarsku (podobně jako jinde v republice) řádily bouře z horka. Ani našim lázeňským lesům se tedy nevyhnuly polomy, na jejichž odstranění zaměstnanci Lázeňských lesů a parků ve spolupráci s místními pořadateli usilovně pracovali. I tak jsou ale některá místa postižena tak, že do nich musel být z bezpečnostních důvodů vstup zakázán a jejich vyčištění v obtížně přístupných prudkých svazích potrvá měsíce. Ačkoliv se drtivou (a tu nejhezčí) většinu úseků tratí podařilo zprovoznit, byli jsme nuceni přistoupit ke dvěma změnám, které trasu A a trasu B provedou bezpečně, bez nošení kol proslulými lázeňskými stezkami a zkrátí je o necelých 5 kilometrů. Odpadá tak sjezd z vyhlídky Diana a Čapkova stezka na jihovýchodním svahu centrálního karlovarského vrchu, rozkládajícího se na levém břehu říčky Teplá. Oblast, rozkládající se od jejího pravého břehu (vrch Vítkovka, letiště a dále) nebyla tolik zasažena a podařilo se ji vyčistit. Trasy každý den projíždíme, kontrolujeme a věříme, že předpovídané počasí pro následující dny další problémy nezpůsobí.

Tradiční součástí trasy je sjezd z Černé Marie a průjezd brodem v areálu tenisových kurtů, kde je (hotel Richmond) elektrický ohradník a (brod) branka v plotě. Obě tato místa budou otevřena v pátek po poledni pro účely tréninku.

A nyní již k novým mapám:

Trasy na Mapy.cz:

Trasa A – https://mapy.cz/s/cededubuce
Trasa B – https://mapy.cz/s/meroratato
Trasa C – https://mapy.cz/s/comulucolo (beze změny)

Trasa A – 65 km

Trasa B – 40 km

Trasa C – 20 km

Zůstává beze změn.

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *