Přeskočit na obsah

ČEZ Karlovy Vary za sluníčka a doprovodu stovek úsměvů

Devátý závod seriálu Prima CUP zavítal do Karlových Varů, kde si účastníci užili tři trasy kolem známého lázeňského města.

Závod ČEZ Karlovy Vary byl zařazen v prestižní nejvyšší domácí soutěži Škoda Auto Český pohár v maratonu, díky čemuž se na startu sešla česká elitní špička včetně stovek amatérských cyklistů a hobby jezdců.

Všechny tři trasy o délkách 65, 40 a 20 kilometrů provedly účastníky krásami a dominantami tohoto proslulého lázeňského města, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Sobotní déšť od ranních hodin skrápěl Karlovy Vary. Vytrvalý déšť však ke startu dětských kategorií odezněl a v poledne vítalo Karlovy Vary příjemné sluníčko, které vykouzlilo úsměv na tváři nejen účastníkům.

Start z centra Divadelního náměstí byl v Karlových Varech dominantou závodu a ten také přivítal nespočet diváků a fanoušků. Cyklisty před startem navíc namotivovala bubenická kapela z německého města Plavno, která svým vystoupením zpříjemnila prostor startu i blízkého okolí.

Domácí závod nevynechali ani členové extraligového volejbalového klubu v Karlových Varech. Za VK ČEZ Karlovarsko se na start trasy o délce 20 kilometrů postavil Patrik Lamanec a Jakub Salon.

Na nejdelší trase byl nejrychlejší Karel Hník (D2Mont Merida Cycling Team), který ve finiši najel více jak minutu a půl na několika násobného vítěze seriálu Filipa Adela (Superior Team). Třetí místo obsadil se ztrátou 3:26 mladý Ondřej Rakus (Head Pro Team Opava).

Mezi ženami zvládla trať nejrychleji Aneta Hovorková v barvách D2Mont Merida Cycling Team. Druhé místo obsadila Michaela Matoušková (BTK Eurobike Praha) a třetí Andrea Maťhová (Ghost team).

Na střední trase o délce 40 kilometrů projel cílem nejrychleji Tomáš Rubáč a Evelína Šedivá (Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem). Na céčkové trase o vzdálenosti 20 kilometrů zvítězili Ondřej Klimeček (Rexonix Kovo Praha) a Barbora Famfulíková (Cykloklub Jičín).

Seriál Prima CUP pokračuje 16. září závodem ČEZ Harrachov a nejen tam se můžete těšit na bohatou tombolu, kde je hlavní cenou voucher na pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu Dvorana v Karlových Varech.

Výsledky

https://results.onlinesystem.cz/ResultsOverall/Index/2742

Videa

Zprávy:

Reportáž na TV Prima: 

Fotky

2023 08 26 Prima CUP Karlovy Vary od Pepína

Autor alba: tukanbobo | Zobrazit toto album na Rajčeti

Toto je ukázka 20 obrázků z 422.
Celé album můžete zobrazit na Rajčeti.

2023 08 26 Prima CUP Karlovy Vary od BoBo

Autor alba: tukanbobo | Zobrazit toto album na Rajčeti

Toto je ukázka 20 obrázků z 383.
Celé album můžete zobrazit na Rajčeti.

Prima cup Karlovy Vary, 26.8.2023

Autor alba: biketeamkralupy | Zobrazit toto album na Rajčeti

Toto je ukázka 20 obrázků z 686.
Celé album můžete zobrazit na Rajčeti.

Ohlasy

Karlovarský bikemaraton na MTBS:

https://mtbs.cz/clanek/vikendovy-souhrn-cp-xcm-enduro-serie-mcr-xce-mcr-urban-dh-chachar-lawi-tour/kategorie/cesky-pohar-xcm

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *