Přeskočit na obsah

Poznámky ke GPX souborům tras

V diskuzi na Facebooku se objevil dotaz, co provést s GPX souborem trasy, staženým ze stránky s mapami, pokud jej nelze naimportovat do navigačního přístroje, konkrétně Garmin.

Dotaz:

Zdravím !
Můžu poprosit o radu? 🤦
Snažím se stáhnout gpx trasu A z vašich stránek do garmina, ale za boha se mi to nedaří, přičemž jiné trasy mi jdou úplně normálně.
Nemáte na to nějaký fígl? Nebo už nevím co dělám blbě 😁🤦
Po stažení mi vyběhne jen veliký text, který když dám uložit, tak nelze nahrát do garmina. Zkoušel to ještě jeden kolega a úplně ten stejný problém.
Díky za případnou radu 😁🤦

Odpověď:

1. Musíš na ten odkaz kliknout pravým tlačítkem a zvolit „Uložit odkaz jako…“ Uloží se to jako GPX soubor, se kterým se dá normálně dál pracovat.
2. Nevím, co se Garminu nelíbí, ale můžeš ten soubor ještě případně prohnat přes mapy.cz a znovu vyexportovat jako GPX nebo KML. A ještě vím o jednom šikovném online konvertoru, který si poradí fakt se vším a můžeš si tam na výstupu nastavit mimo jiné i Garmin – https://www.gpsvisualizer.com/gpsbabel/

V tomto konkrétním případě pomohl prostý reexport přes rozhraní Mapy.cz.

Pokud se chystáte potrénovat podle souborů GPX, mějte na paměti, že v následujících týdnech mohou být na trasách provedeny drobné úpravy. Vždy si proto stáhněte aktuální soubory!

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *