Karlovarský AM Bikemaraton

Vážení sportovní přátelé,

po důkladném zvážení všech pro a proti jsme se letos, vzhledem ke známým okolnostem koronavirové pandemie, rozhodli - po dvaceti ročnících v řadě - Karlovarský AM bikemaraton nepořádat.
Nebylo to lehké rozhodnutí, ale k tomuto kroku nás přiměla přetrvávající rizika, nejistoty a nejasnosti, byť v současné době dochází k rozvolňování dosavadních opatření. Nemohli bychom garantovat bezproblémový průběh závodu a jeho plné zabezpečení tak, jak jste byli doposud zvyklí.
Věříme, že to pochopíte, nezanevřete na nás a za rok (doufejme) se k nám na svého oblíbeného „Artamona“ v plné síle vrátíte.
Budeme rádi, když si trasu projedete individuálně (mapy jsou na našem webu k dispozici) a dáte nám třeba krátkou zpětnou vazbu o svém výkonu, o svých zážitcích…
Jménem A.M.bike, z. s. Vám všem přeji hlavně pevné zdraví a za rok ahoj!

Pepa Kolář, ředitel závodu

Fórum

RSS
7 příspěvků. Toto téma je již uzamčeno.
[ Zjednodušit ]

 • Změny na tratích
  6 odpovědí sbaleno  5
  userDan (pořadatel)
  20.07.2013, 00:17
  #permalink
  Zde můžeme diskutovat o letošních změnách v délce, převýšení a vedení jednotlivých tratí, jak si je vyžádala objektivní nutnost, snaha pořadatelů o jejich zpestření a zlepšení, připomínky a náměty vás závodníků, či prostě jen rozmar jejich stavitele.

  • Re: Změny na tratích
   2 odpovědi sbaleny  5
   usereva
   20.07.2013, 23:13
   #permalink
   No délka dobrá ale to převýšení je pořádný na všechny tři trasy. Zdá se mi že náročnost nedělá ze závodu dobrej závod. Jsou závody od kola pro život které takové převýšení nemá a přesto jsou to závody na které se hrnou všichni o Varech se to říct nedá. Máme tady krásné lesy a krásné trasy a je škoda závod nahustit jen na stranu kde je ta náročnost velká. Dříve to tak nebylo a Vary byly jedním ze závodů kam se všichni těšili. Mám dojem že to letos asi tak nebude ale je to jen můj názor a určitě závod pojedu i když si nejsem jistá že ho zvladnu

   • Re: Re: Změny na tratích
    1 odpověď sbalena  5
    userDan (pořadatel)
    21.07.2013, 17:29
    #permalink
    Ahoj Evo,
    díky za příspěvek. S tím, že mezi náročností a kvalitou závodu není rovnítko, máš samozřejmě pravdu. Na druhou stranu nemohu tak docela souhlasit s tím, že by to byl zrovna problém tohoto závodu, o čemž svědčí i každoročně narůstající počet účastníků.
    Také není pravda, že trasy tady bývaly méně obtížné. Odhlédnu-li od prvních pěti ročníků, které vedly Krušnými horami (kde byla náročnost ještě větší), vedou trasy v podstatě stále stejnými cestami a přes stejné vrcholy, jen jsou ty jednotlivé úseky za sebou poskládané trochu jinak, podle momentální potřeby.
    Letos si dokonce myslím, že jsme docela něžní - prakticky tři náročná stoupání jsou ještě na prvních deseti kilometrech (kdy jsou závodníci ještě svěží). To je oproti např. minulému roku, kdy se po startu vyjelo na Aberg, pak spadlo do Březové a pak to směrem k cíli jenom houstlo, znatelný rozdíl.
    Problematika převýšení je samozřejmě kapitola sama pro sebe. Možná tě polekala velká čísla u interaktivních map, ale ta jsou pouze orientační a pro jistotu je již nenechávám zobrazovat. Ono totiž zatímco prostý rozdíl nadmořských výšek mezi dvěma body je jasný, výpočet celkového převýšení je závislý na zvoleném algoritmu. Pro zajímavost uvádím výsledky z osmi různých zdrojů. Všechny vycházejí ze stejných GPX souborů, které jsou na tomto webu k dispozici.
    zdroj 61 km 37 km 16 km
    web KPŽ 1827 m 1471 m 380 m
    utrack.crempa.net 1982 m 1623 m 473 m
    gpsies.com 1502 m 1137 m 400 m
    everytrail.com 1815 m 1578 m 473 m
    bikemap.net 1240 m 900 m 340 m
    trekview.cz 929 m 766 m 261 m
    cykloserver.cz 1848 m 1704 m 621 m
    software SportTracks 1060 m 910 m 307 m
    Rozdíly jsou značné, možná až šokující. Nezbývá tedy, než si závod pěkně projet, nechat si převýšení "projít nohama" a pak to nějak subjektivně vyhodnotit.
    Přeji mnoho zdaru

    • Re: Re: Re: Změny na tratích
     usereva
     21.07.2013, 23:08
     #permalink
     Díky za odpověd pojedu to projet ale tady je zase Aberg na konci a obohacen ne po cestě ale v terénu s náročným sjezdem jestli jsem to v mapě dobře načetla ale určitě to projedu. díky

  • Re: Změny na tratích
   2 odpovědi sbaleny  5
   userperry
   09.08.2013, 08:31
   #permalink
   Čau, jedna technická: Mění se na občerstvovačkách celý bidony? Díky.

   • Re: Re: Změny na tratích
    1 odpověď sbalena  5
    directorJosef Kolář (pořadatel)
    09.08.2013, 09:51
    #permalink
    Bidony budou, avšak v omezeném množství - nejlépe si o něj na občerstvovačce křiknout; navíc v části bude ionťák, v části voda - též je dobré si jasně říci.

    • Re: Re: Re: Změny na tratích
     userperry
     11.08.2013, 19:53
     #permalink
     No tak aspoň je motivace jet vepředu :-)


© A.M.bike no limits, web & design: Daniel Danielčák 2000 - 2020 | admin |  ↑↑↑