Karlovarský AM Bikemaraton

Aktuality

RSS

13.05.2018 08:28

mapkaStart tras B a C bude letos zpestřen o zaváděcí část nad Divadelním náměstím, na kterou bude po průjezdu kolem Vřídelní kolonády navazovat již klasický výjezd Zámeckým vrchem.

23.03.2018 21:46

mapkaDosud chybějící úsek cyklostezky mezi meandrem a Doubím bude do termínu konání závodu zkolaudován a zprovozněn. To je dobrá zpráva pro trasu Fitness jízdy, která se tímto zcela vyhne silničním komunikacím.

08.02.2018 20:36

logo závoduStránky Karlovarského AM Bikemaratonu Škoda Auto jsou aktualizovány pro rok 2018! Závod je znovu součástí seriálu Kolo pro život a účastníci si při něm mohou v sobotu 16. června zazávodit na distancích 37 a 57 km. Chybět nebude samozřejmě ani ani kratší Fitness jízda a řada dětských a žákovských kategorií.

13.08.2017 14:42

A máme tu výsledky, postupně přiskakují i fotogalerie a reporty.

12.08.2017 00:24

bartoníčekNávrat legendy
Svoji účast na vyhlašovacím ceremoniálu v Karlových Varech potvrdil karlovarský rodák a cyklistická legenda Antonín Bartoníček. Je to ctí a potěšením nejen pro pořadatele a informované závodníky Karlovarského AM bikemaratonu, ale i možností pro ty mladší a začínající seznámit se s jeho kariérou a sportovními úspěchy.

11.08.2017 23:59

úprav tratiZdravím, přátelé!
Na trase nás letos těsně před závodem postihla dvě místa s nám neohlášenou stavební činností. První se týká dlouhé trasy B a nachází se na cca 30. kilometru za vřesovištěm. V cestě zde stojí asi deset výrazných muld, které jsme upravili lopatami do průjezdné podoby - viz galerie. Povšimněte si, že u nás s lopatou v ruce pracují i dívky, čímž fakticky realizujeme (jinde jen deklarovanou) genderovou vyvážebost. A jsou za to ohodnoceny stejně jako muži - nulacelánic.
Druhé místo je společné oběma distancím a nachází se cca 2,5 kilometru před cílem těsně za viaduktovým výjezdem z lesa do obydlené zóny (průjezd staveništěm), kde jsme neměli vliv na podobu tohoto místa. Oba úseky máme nakonec ovšem samozřejmě ošetřeny, ačkoliv jsme se u toho hodně zapotili.
Věřte ale, že jsme udělali maximum pro to, abyste to jako účastníci závodu nijak nezaznamenali. Přesto vás prosíme, abyste - především ve zmíněném úseku před cílem - zbystřili pozornost a v souladu s pokyny pořadatelů (hlídky) přizpůsobili styl jízdy průjezdu staveništěm. Velice děkujeme.
Další věcí je počasí. Jako vždy ho máme objednané do detailu - letos jsme se rozhodli pro chladnější a vlhčí variantu. Pár dní před závodem nám tu pěkně zapršelo a jindy nepříjemné sypké úseky se pěkně zatáhly. Na druhou stranu ovšem vznikla velmi blátivá místa tam, kde bylo v minulých letech pouze vlhko. Také nám po noční průtrži v podstatě zmizelo naše proslulé značení bílou barvou, takže se budete muset jako jinde spolehnout "jen" na šipky a fáborky. Přísahám ale, že jsme litím barvy na trasu strávili celý čtvrtek.
Rohodli jsme se také, že vás letos ušetříme posledních dvou brodů v prostoru meandru pár desítek metrů před cílem. Je to dáno především tím, že požadované procento průměrné vlhkosti nasbíráte na trase předtím. Pokud by se přece jen někomu stýskalo po vyšší míře adrenalinu, může si zkusit projet hlavní půlmetrový brod u tenisových kurtů třicítkou. Rádi ho ve Frankfurtu vylovíme.
Myslím, že ve výčtu dalších výhod letošních drobných změn nemusím pokračovat. Osobně vnímám závod jako sapolupráci mezi závodníky a pořadateli, a proto věřím, že se nám všem letos akce znovu povede.Přeji vítr v zádech, mastný řetěz a ostré brzdy.
A.M. bike Dan - chorý mozek - pachatel tratí

10.08.2017 01:56

Divadelní náměstíHlavní trasa Karlovarského AM bikemaratonu krok za krokem
Viz článek Dana chorého mozka - stavitele trati na stránkách Kolo proživot

11.07.2017 04:01

Důležité upozornění !!! Změnou oproti loňskému roku je start z Divadelního náměstí (viz mapa). Přesun do atraktivního místa nedaleko hotelu Pupp a věhlasného Vřídla prodlužuje přesun na start závodu o 1 km a zároveň zkracuje trať závodu v úvodní zaváděcí části o 1 km. Podobně jako loni čeká závodníky bezprostředně po zaznění startovního výstřelu asfaltové stoupání, tentokrát Zámeckým vrchem nad dřevěnou Tržní kolonádou. Moooc hezký.

06.07.2017 20:16

slušnostPodnětné zamyšlení nad pravidly slušného chování a fair play na závodech KPŽ a JT na webu KPŽ.

23.06.2017 22:33

poradatel2017Posil naše řady - pořádej s námi! Stáhni si náborový plakát.
© A.M.bike no limits, web & design: Daniel Danielčák 2000 - 2018 | admin |  ↑↑↑