Karlovarský AM Bikemaraton

Vážení sportovní přátelé,

po důkladném zvážení všech pro a proti jsme se letos, vzhledem ke známým okolnostem koronavirové pandemie, rozhodli - po dvaceti ročnících v řadě - Karlovarský AM bikemaraton nepořádat.
Nebylo to lehké rozhodnutí, ale k tomuto kroku nás přiměla přetrvávající rizika, nejistoty a nejasnosti, byť v současné době dochází k rozvolňování dosavadních opatření. Nemohli bychom garantovat bezproblémový průběh závodu a jeho plné zabezpečení tak, jak jste byli doposud zvyklí.
Věříme, že to pochopíte, nezanevřete na nás a za rok (doufejme) se k nám na svého oblíbeného „Artamona“ v plné síle vrátíte.
Budeme rádi, když si trasu projedete individuálně (mapy jsou na našem webu k dispozici) a dáte nám třeba krátkou zpětnou vazbu o svém výkonu, o svých zážitcích…
Jménem A.M.bike, z. s. Vám všem přeji hlavně pevné zdraví a za rok ahoj!

Pepa Kolář, ředitel závodu

Fotogalerie / reportáže / video

Přivítáme, pokud nám zašlete na adresu webmastera (webmaster@ambike.com) fotografie ze závodu, reportáže nebo odkazy na stránky s nimi.

Zpět na seznam

Report 2006

 1. Ve Varech jako na festivalu
 2. Karlovy Vary očima věčného nespokojence
 3. Ze sedla – Karlovy Vary
 4. Karlovy Vary se ujímají vedení
 5. Diskuzní vonička ze stránek Kola pro život
 6. Jak jsem se při závodu bez výstřelu netrefil do cíle

Ve Varech jako na festivalu

16.08.2006 | Autor: Roman Čermák

Davy lidí na kolonádě, nablýskaná auta, policejní kordony… To není Karlovarský filmový festival, ale start 10. závodu seriálu Kolo pro život.

Další závod seriálu Kolo pro život se pro tento víkend stěhuje do města filmového festivalu Karlových Varů. Pořadatelé závod pojali stejně velkoryse!

Startuje se z Divadelního náměstí na kolonádě. A pokud byl start na dostihovém závodišti v Chuchli před minulý víkend atrakcí, tak nyní to bude snad ještě větší zážitek. Chybět budou snad jen červeném koberce, Sharon Stone, Gregory Peck a Jiří Bartoška. Zato nebudou chybět nejlepší bikeři!

Trasa povede stejně jako v loňském roce rozsáhlými lázeňskými parky. V souvislosti se závodem je však slovo „lázeňské“ trochu zavádějící. Nebude to rozhodně žádná turisticko-rehabilitační vyjížďka. Organizátoři kolem Michala Prokopa připravili překvapivě náročné trasy v délce 50 a 100km , kde nechybí technické i jezdivé pasáže a kde se to strmými stoupáními jen hemží. Chvílemi si budete připadat jako na tobogánu.

Nijak ošizen není ani doprovodný program. Před vyhlášením výsledků zahraje Děda Mládek Ilegal Band a večer to naplno rozpálí Anna K a Monkey Bussines.

Na rožni se bude otáčet již tradičně „buvol“ a pivo poteče proudem. Radíme Vám dobře, rezervujte si ubytování ze soboty na neděli ať cestou domů nepřijdete o body (o ty v Presige Trophy samozřejmě nepřijdete)

Aby to nebylo málo, pokračuje 3. závod dětského seriálu Junior Xtra Trophy. Nadějní závodníci se utkají jako vždy na 3 trasách od 400m do 10km a to v 5 kategoriích.

K dnešnímu dni je přihlášeno cca pět set jezdců. A nebudeme chybět ani my! Očekává se strhující, prestižní souboj dvou členů našeho týmu. Můžete si vsadit kdo bude rychlejší. Jirka Adam nebo Tomáš Hykl? Každopádně oba už svědomitě trénují!

Karlovy Vary očima věčného nespokojence

21.08.2006 | Autor: Jaroslav Jiskra, Toyota Dolák

Předpověď počasí až do středy zněla jasně: v pátek začne pršet a v sobotu bude déšť taky. Ach jo. V Jistebnici počasí vyšlo, tak si to ve Varech užijeme! Jenže pak jinak fouklo a ve čtvrtek už jakási šance na lepší počasí byla. Sobotní ráno ale dávalo jasně tušit, že bychom mohli absolvovat závod bez deště, tak jsem vyrazil.

Příjezd do Varů nebyl moc ohromující – trošku jsem bloudil cestou ke kempu, když jsem dorazil k místu prezentace, tak se špatně hledalo místo na parkování a při prezentaci jsem si musel jít pro razítko na ruku. To ten den pěkně začíná. Náladu mi nevylepšil ani Jirka Adam, kterému někdo šlohnul kolo vykopnutým oknem na ubytovně v kempu, tak jsem čekal, co se ještě stane.

A stalo se. Naštěstí to nejlepší. Jestliže jsem minulý rok chválil pana Prokopa a partu nadšenců kolem něj za to, jak se dokázali doslova na poslední chvíli vypořádat s následky přírodní katastrofy a našli novou, naprosto nádhernou trať v blízkém okolí Karlových Varů, letos jsem nenašel ta správná slova, která by dostatečně vystihla pořadatelskou téměř dokonalost.

Manželka říká, že málo chválím a neumím pochválit. Můj argument je, že chválou se musí šetřit jako solí, aby nezevšedněla a lidi si jí vážili. Když někoho pochválím, tak si to musí zasloužit. A pan Prokop s jeho partou si to skutečně zaslouží! Spousta ochotných obsluhujících na občerstvovačkách, dostatek bidonů, regulovčíci na křižovatkách s píšťalkami, namalovaná bílá čára na rozcestích, časový program, který netrestal závodníky za umístění na bedně dlouhým čekáním na vyhlášení. Nehodnotím gastronomické vybavení občerstvovaček. To mě nezajímá na žádném závodě. Podstatné je, že tady bylo vše, co závodník potřebuje. Jen malá připomínka: ten bidon je dobré pořádně zavřít…

Organizátoři také dokázali, že lze naprosto bez problémů nabídnout závodníkům různě dlouhé trati, aniž by tím vytvářeli nebezpečné a konfliktní situace (Chrudim, Jistebnice).

Co mě na tomto závodě zaráží, že při tak dokonalém značení ne všichni projeli celou trať. Protože jsem měl krátce po startu defekt, ocitnul jsem se téměř na konci startovního pole. Když jsem se po výměně duše prokousával dopředu (velice se omlouvám těm, které jsem nějak omezil, doufám, že to nebylo ohrožování, to by mě mrzelo…), předjel jsem kolegu z našeho týmu. To by mě až tolik nepřekvapilo, protože mám letos lepší formu než on. Překvapení se konalo v cíli, protože mi řekl, že jsem ho předjížděl dvakrát a šel se nechat dobrovolně diskvalifikovat, protože si nechtěně s nějakou skupinou zkrátil trať a zachoval se tak velmi férově vůči soupeřům. Nevěřil, že bych na něj na necelých 100 km najel ještě jeden okruh. Tomu nevěřím také, takže asi mělo být víc těch diskvalifikovaných, protože jel s nějakou skupinou, že? Už se o problému krácení trasy psalo a mluvilo několikrát, takže by bylo dobré příště zavést průjezdové kontroly.

Mé blahopřání patří všem, kteří absolvovali celou trať a byli oprávněně odměněni, uznání a obdiv pak nejen pořadatelům, ale také hrdinovi dne Standovi Hejdukovi za prvenství na horských prémiích a dokončení závodu na bedně, přestože měl zlomenou klíční kost (přál bych mu, aby to byla chybná diagnóza a mohl brzy zase závodit).

Příští rok se do Varů opět těším na krásný závod v péči pana Prokopa. Ještě poznámku závěrem. Všiml jsem si, že se ve Varech vyskytoval na rehabilitační vyjížďce Radek Patrák. Jistě se mu hlavou honily další nápady, jak ještě vylepšit i ty jeho už dost pěkné závody. Jen tak dál, páni ředitelé. Předhánějte se a trumfujte se v nápadech pro nás. Je to příjemné!

Ze sedla – Karlovy Vary

21.08.2006 | Autor: Tomáš Přibyl, ČS MTB Masters

Co dodat po přečtení pěkného příspěvku „věčného nespokojence“ na stránkách KPŽ? Bezprostředně po dočtení jeho článku jsem si oddechnul; předjížděl mě naštěstí v závodě po defektu jen jednou, takže to vypadá, že trať jsme jeli oba stejnou. Má totiž skutečně mnohem lepší formu než většina z nás; proto mne upřímně překvapilo, kolik výborných veteránů na skvělé úrovni se v Karlových Varech vyrojilo. Říkal jsem si, ti musí jistě litovat, že nejeli do Českých Budějovic na mistrovství republiky. Kdo totiž v aktuální formě jezdícího Jardu Jiskru porazí o parník, musí být sakramentsky dobrý!

Ale zpátky k trati a závodu. Loni jsem si vybral dlouhou trať a byl jsem nadšen. Michalovi Prokopovi a klubu AM bike no limits jsem tenkrát složil v mém článku několik poklon, možná měl i podezření, že za to budou něco chtít. Pokud si dobře vzpomínám, navrhl jsem rovněž ve svém shrnujícím článku o seriálových závodech roku 2005 zavést jako standard značení zatáček bílou čarou, tak jako to bylo v Karlových Varech. Pořadatelé neusnuli na vavřínech a vápno tentokrát sypali i na rovinách. Dobře udělali, ve druhém okruhu jsem byl natolik prošitý, že každý kus bílé čáry jsem kvitoval s nadšením. Ale vážně; trať byla značena dokonale a když jsem se v cíli dozvěděl, že existují i jedinci, kteří zabloudili, navrhnu jako další zlepšovák umisťovat kolem celého okruhu plůtky.

Nezbývá také než souhlasit, že lidé na občerstvovačkách byli neskutečně milí a obětaví a celkově na mne celý podnik udělal opětovně velký dojem. To je zkrátka tak, když má někdo na věci zájem, rozumí tomu a ještě navíc ho to baví. Start na kolonádě dal závodu slavnostní punc; řidič zaváděcího vozu si tentokrát nepopletl míle s kilometry na tachometru, takže silniční zaváděcí úsek nebyl natolik infarktový, jako v pražské Chuchli. Dokonce i start ve společnosti borců a borkyň z poloviční distance mi nevadil, bylo motivující jet první polovinu s nimi a troufám si tvrdit, že jsem určitě jel rychleji, než při případném samostatném startu „stovkařů“.Výhrady bych měl přeci jen k areálu, kam byl situován dojezd závodu a všechny další doprovodné akce. Vzhledem k dalším povinnostem jsem nezůstal po závodech dlouho na místě, takže mé posouzení není jistě úplně objektivní. Nicméně vydávání startovních čísel před závody se odehrálo v příliš malé prostoře, docházelo k tlačenicím a to ještě vzhledem k dalším akcím odehrávajícím se téhož dne nebylo účastníků tak velké množství, jako obvykle. S parkováním byla také trochu potíž, takže původní areál na stadionu se mi jevil jako vhodnější. Ale jak jsem napsal výše; neznám všechny důvody přesunu místa cíle a dlužno objektivně dodat, že veškeré vzniklé potíže řešili lidé z organizačního týmu s klidem a úsměvem. A to je asi to nejdůležitější.

Jestliže jsem se na závody v Karlových Varech dlouho těšil, pak hned po jejich skončení jsem příští ročník zařadil do virtuálního deníčku roku 2007. Samozřejmě pokud budu živ a zdráv. Závěrem si dovolím ještě poděkovat touto cestou panu Kerdovi, který moji motivaci do závodu zvýšil tím nejlepším způsobem; na zapůjčeném zbrusu novém speciálu Colnago Eagle jsem jel svůj první závod a určitě mu ho nebudu chtít hned tak vrátit…

Karlovy Vary se ujímají vedení

2.09.2006 | Autor: Tomáš Hykl

Máme tady nový vedoucí závod, Karlovy Vary se ujímají vedení v hodnocení závodů.

Hodnotí se 5 kritérií:

 1. Atraktivita tratě (náročnost, lokalita, jezdivost)
 2. Zabezpečení tratě (bezpečnost, značení, občerstvovací stanice)
 3. Organizace (rychlost prezentace, značení příjezdových cest, výdej chipů a čísel, vyhlášení výsledků)
 4. Zázemí (sprchy, WC, mytí kol, občerstvení v cíli, klidové zóny)
 5. Celkový dojem

Z každého závodu od vás přijde 300 - 400 odpovědí, za což velice děkujeme a vaše připomínky jistě zohledníme ve výběru závodů pro příští rok, případně ke zlepšení stávajících.
V následující tabulce jsou vaše známky zprůměrovány a závody seřazeny podle prostého aritmetického průměru z průměrných známek jednotlivých kritérií.

tabulka hodnocení závodů

Diskuzní vonička ze stránek Kola pro život

Karlovy Vary (Kubík Zd. otec závodníka) (Martin Kubík, 18:05, 28.08.2006)  
Toto je můj první dopis do diskuze a doufám, že takto zaměřený i poslední. Myslel jsem si, že mě vztek přešel, ale po přečtení dopisů v diskuzi o závodu AM Bike, jsem zjistil, že nejsem sám, kdo nebyl spokojen. Omezím se pouze na hodnocení pořadatelské služby v dětských kategoriích zvláště M14. O parkování a stravování bylo už napsáno a bohužel pravdivě. V květnu jsme byli v Plzni na Lopatárně na závodech Kolo pro život MTB. Tam byla organizace katastrofální a mysleli jsme, že už se s ničím horším nesetkáme. Ale bohužel setkali, na AM Biku v Karlových Varech. V dětských kategoriích se jednalo o hazard, který se nemusel vyplatit! Pustit děti M10 a M14 v závěru závodu po plně fregventované silnici (od Gejzír parku na Březovou) mezi auta, autobusy a náklaďáky opravdu nebyl dobrý tah! To, že při sjezdu z asfaltky na nájezd na stadion byly střepy se mi teď jeví jako prkotina (střepy jsme nohama i rukama uklidili). To co mě dále zarazilo, byla spousta žlutě oděných pořadatelů na stadionu. Kdyby tito pořadatelé za "symbolický peníz" (použito z příspěvku p. Prokopa) byli na trati a lépe informovaní, nemuselo dojít k problémům, ke kterým došlo. Nikomu nebylo a není divné, že deset kilometrů (M14) s převýšením 200m se dá zajet v dětské kategorii za 18:14. Průměr ve výsledkové listině není uveden tak Vám ho uvádím zaokrouhleně: a to 33km/hod. Je to pěkný výkon, už jen proto, že jsem si to sám v pátek se synem projel. Tímto článkem nechci nikoho urážet ani napadat, ale poukázat na fatalní nedostatky v organizaci! Zařekl jsem se, že nepoužiji jediné sprosté slovo, ale po dojezdu dětí bych Vám přál slyšet reakce rodičů. Ta slova jsou právě z této kategorie. "Naše děti" v cíli to ještě vylepšili tím, když nám vyprávěly, jak se při závodě "dohadovali" kudy vlastně pojedou, proč někteří jedou už dolů a proč je zavřená závora z kopce dolů atd. Vrcholem všeho bylo když mi můj syn v cíli ukazoval na své "soupeře" se slovy: "toho, toho a toho jsem předjel hned za letňákem a už jsem ho neviděl!" Jak je možné, že byli v cíli před ním?! Syn měl na computeru údaj 9,35km takže jel asi správně. Chtěl jsem jen, aby si sáhli do svědomí jak pořadatelé, tak i závodníci! 3 diskvalifikovaní v této kategorii neměli být sami, už z důvodu, že manželka stála právě u sjezdu z panelky na asfaltku a viděla jak ty poctivé, tak ty co jeli už po asfaltce. Ale s ní tam stál i "žlutý" pořadatel patřící ke skupině totálně neinformovaných a bezmocných něco řešit. Na dotaz "proč jedou jedni tudy a druzí tudy" - nevěděl. Pravděpodobně rozhodující chyba byla na trati, kde se rozdělily trasy na 4 a 10km. Tam v době průjezdu nikdo ze "žluťáků" nebyl!! Učíme děti nelhat, nepodvádět a nekrást! Ale tady se podvádělo, lhalo a bohužel i kradlo - kola (ne vinou pořadatelů)! Pokud jsem někoho urazil a má čisté svědomí, tak se mu OMLOUVÁM !! Omlouvám se i paní a pánovi také ve žlutém, kteří několik let předtím organizovali dětské závody, ať už s koncem na vodárně nebo jako loni na louce za AC Startem. Předešlé ročníky dětského AM Biku a zvláště toho loňského, kde se opravdu závodilo, neměly chybu! Tam bylo vše pod kontrolou. Vezměte si prosím příklad ze závodů třeba : Karel bike, Leader Fox, nebo závodů "nižší cenové kategorie", kde děti měli stejné zabezpečení jako dospělí! To co ale měli na Božáku horší bylo počasí. Takže tady děkuji alespoň za pěkné počasí
  Karlovy Vary (MIRKA ROUSOVÁ, 20:54, 23.08.2006)  
  Musím se připojit ke kladným reakcím...Artík byl skvěle zajištěn,trať výborně značená ...super!!A lidičky na občerstvovačkách???Skvělí,ochotní a dokonce věděli,jak jídlo podat!!!já jsem nemusela kolikrát ani přibrzdit a dostala jsem vše, oč jsem si řekla!!!Fakt profíci..zázemí závodu taky vynikající...musím říci, že tento závod rozhodně patřil k těm nejlepším!!!
  Kaklovy Vary ještě jednou (JAROSLAV JISKRA, 08:27, 23.08.2006)  
  Musím se se všemi přispěvateli do této naší drbárny podělit o pocit, který jsem měl krátce po začátku diskuse. Napsal jsem článek o tom, jak jsem se ve Varech cítil a najednou jsem začal mít pocit, že budu napaden za to, že článek byl na objednávku, že jsem měl zajištěn zvláštní servis na občerstvovačkách, na křižovatkách i v cíli. Jenže pak nastala taková smršť příspěvků do diskuse nejen tady, ale i pod článkem, která mě ujistila, že ten pocit nádherného závodu se super zabezpečeným servisem (pro závodníky se smyslem pro fair play) nebyl jen můj. Díky všem diskutujícím a přejme si, aby se nám všude líbilo alespoň jako ve Varech. JJ
  Karlovy Vary (ZUZANA MRÁZKOVÁ, 19:01, 21.08.2006)  
  Zdravím.Jak se libilo v Karlovych Varech?nezdalo se Vám, ze to nebylo moc zmaknute?uz jsem sem jednou psala ale nejak se to nezobrazilo tak pisi znovu.tenhle zavod nebyl poradatelsky moc zvladnuty.Nevim proc na trat davaji lidi kteri nam spatne ukazuji nebo si pisi smsky,opaluji se,spi a vubec nejde poznat ze to jsou poradatele.trat a obcerstvovacky byly super ale to bylo jedine co se mi libilo.uz me zarazila prezentace jak jsme dostavali razitka na ruku jako potvrzeni ze jsme zaplatili,co jsme nejaky papir na razitka?to se dela na diskotekach.kdyz jsme si nechavali napsat potvrzeni o zaplaceni tak ani nevedeli kolik se platilo za startovne a myslim ze tohle je docela dulezita vec.meli i nedomysleny vyjezd z arealu kdyz am dali branu kterou neprojelo skoro zadny auto a aby jsme mohli odjet tak chteli aby jsme sundali kola.nemohla tama projet ani dodavka ¨SENSOR.a o jidle v cili ani nemluvim.daji nam 60rublu a jidlo ktere jsme si za tyhle penize chteli koupit tak jsme museli jeste doúlatit protoze vsechno jidlo stalo 65kc.na tyhle penize jsme dostali 3kofoly.a na maratonu by melo byt normalni jidlo a ne klobasy atd.tohle neni zrovna ta spravna strava.to at nam radeji davaji ten gulas nez tohle.v ankete se nebudu bat dat ty horsi znam´ky a myslim ze nebudu sama.Preji hezky den
     Re:Karlovy Vary (Michal Prokop, 13:30, 22.08.2006)  
     Vážená paní Mrázková, dovolte abych vám nejprve poděkoval za vaši objektivní kritiku a poté se pokusil pro ostatní čtenáře tohoto fóra uvést několik slov ne snad na obhajobu, ale spíše pro objasnění situace. Nechci a nebudu tvrdit, že vše proběhlo bez závad a jako z partesu, ale popsat hlídky na trase jako ospalé a nudící se jedince bez zájmu o dění kolem sebe je přinejmenším přehnané, ve skutečnosti však sprosté. Tito lidé za symbolický peníz tráví svůj čas poměrně bohulibou činností a nemají nic společného s vaší snahou ovlivnit bodování úspěšnosti jednotlivých závodů ve prospěch toho vašeho oblíbeného. Zevšeobecněním možná ojedinělého případu jste se dopustila těžkého faulu vůči více než stovce dobrovolných pořadatelů. Razítko na ruku je opravdu tak velký problém ? Dotaz pořadatele při vypisování potvrzení o zaplacení, kolik jste to platila je taky docela na místě, uvážíte-li, že tu byla možnost platby předem za jednu částku, platby na místě za jinou částku a v to ještě možnost slev pro držitele karet Bike for life ve třech úrovních a to pro platící dopředu i a místě. Anabázi s dřevěnou bránou jsem vám popsal při našem rozhovoru, měl jsem pocit, že dopodrobna, omluvil jsem se vám za tuto námi nezpůsobenou patálii, která přinesla nejvíc starostí především nám, přesto znovu : tuto bránu bez našeho vědomí instaloval provozovatel kempu jako prezentaci svého podílu na kulturním pořadu. Firma, která ji nainstalovala odjela a nám nezbylo, než například nanosit hudební aparaturu z parkoviště ručně. Skutečně jsem na místě neměl ani technické vybavení, ani volné ruce, abych mohl tuto překážku odstranit. Přijměte ještě jednou omluvu za tuto nepříjemnost, která vás donutila sundat ze střechy vašeho automobilu kola a zase je nainstalovat zpět. Stravenka v hodnotě 60 Kč byla prostě jen příspěvkem na občerstvení, tato částka byla maximem, které naše ekonomika unesla, jídlo pro závodníky v naší režii končilo gulášem a těstovinovým salátem v prostoru dojezdu. Tak nějak nevím, co je špatně, prosím o vysvětlení. Přeji vám mnoho úspěchů jak v osobním, tak pracovním životě a pevně doufám, že ten váš kůň skutečně vyhraje. Michal Prokop, ředitel Karlovarského AM bikemaratonu
         Re:Karlovy Vary (MILOSLAV TEMPÍR, 19:26, 22.08.2006)  
         Pane M.Prokope,i když mi na snídani nějaky tzv. takybiker lupnul mobil a ihned vyndal SIM,ze závodů co jsem letos absolvoval (kromě Drásala,na něho ještě nemám)píši všem 1,skutečně zatím nejlepší co se týká trati,organizace,občerstvení i zázemí.P.S.Ta Anička K. -třešnička na dortu.
         Re:Karlovy Vary (DALIBOR BEK, 15:09, 22.08.2006)  
         Myslím, že negativní hodnocení je velmi přehnané až nekorektní. Je pravdou, že při příjezdu byl poněkud chaos s parkováním (asi jsme čekali nějaký velký plac) a registrace taky nebyla úplně to nejlepší (malý prostor s několika frontama, které ubývaly dost pomalu). Na trati jsem však byl úplně spokojen. Možná by někteří měli přidat trochu na tempu aby nemohli sledovat tolik detailů na občerstvovačkách :-). Myslím, že to bylo naprosto v pořádku včetně druhého kola. Naprostou bombou bylo nabízení bidonů na výměnu. Naštěstí to ti lidé neberou jako "práci". To by byli jinde a my bychom si vše vezli. Myslím, že při mnohadodinovém pobytu na občerstvovačce mají nárok i na povadlejší úsměv a nějakou tu sms. Zvláště ve druhém kole kdy tam projede jeden z několik minut. Ti lidé tam stráví mnohem více času než mi na trati! Hned za cílem jsem zadarmo dostal porci výborného guláše a dostatek vody! Za poukázku jsem bez doplatku dostal pěknou porci výborného pečeného býka. Takže paráda. Doplatek 5Kč. To si teda pořadatel dovolil fakt dost:-) Díky za výbornej závod. Bylo u vás fajn.
         Re:Karlovy Vary (ZUZANA MRÁZKOVÁ, 15:03, 22.08.2006)  
         ja jsem nechtela udelat takovou kritiku a mrzi me ze spojujete drasal maraton a lidi z drasal teamu.nerikam ze nas maraton nema chyby.kazdy ma chyby a daji se vyresit.jen jsem napsala to co jsem videla na trati.jako trat a obcerstveni bylo velice hezke ale meli jste nejake nedoresene veci.za takovou kritiku se velice omlouvam, nemyslela jsem to zle a chtela jsem jen upozornit na nedostatky.vy jste na trati nebyl a tak nevite co tam vasi lidi delali ci nedelali.jeste chci upozornit ze se mi o nejakou anketu nejedna!at vyhraje nejlepsi a je preci na kazdem jak zavod ohodnoti.preji hezky den a do pristiho zavodu hodne zdaru.
         Re:Karlovy Vary (Jiří ŠOLJAK, 14:51, 22.08.2006)  
         Já si myslím, že závod byl zoorganizován na vysoké úrovni, zajištění trati bez problémů, na občerstvovačkách bezproblémová výměna bidonů (dokonce výběr voda x iont), krásná, náročná trať a v cíli guláš a pivo - co víc si přát. Mrzí mě jen jedna skutečnost, že se mezi námi najdou tací, kteří si trať zkrátí, třeba i ve dvou, třech místech a v cíli mají radost jak uspěli. Z toho plyne jediná má výhrada - absence čipových kontrol na trati. Ale jinak dávám za 1. A zamyslete se nad sebou, nevadí vám jezdit závody v blátě a vadí vám, že někde dostanete razítko na ruku. Když už kritika, tak alespoň konstruktivní.
     Re:Karlovy Vary (JAROSLAV JISKRA, 08:21, 22.08.2006)  
     Nechci šťourat, ale zní to tak trošku jako hlas z okolí Holešova, který se obává, aby Drásal zůstal nejlepší... Bez obav, Drásal je klasika, tohle byl závod.
         Re:Karlovy Vary (JINDŘICH STRAUSS, 13:27, 22.08.2006)  
         zavod ve varech nebyl pořadatelsky dobře zmáknutej, jídlo bylo hrůza, prezentace chaotická, výjezd z campu nemozný (autem!) a pořadatelé na trati (kromě jednoho ve sjezdu, který pískal a ukazoval) byli hrozní, vůbec to nebrali jako svoji práci ale jako výlet, opalování a SMSkování. Dokonce nás v jedné dědině před první loukou poslal regulovčík do místního JZD!!! a ne rovně jako ostatní. Tak k čemu tam byli?!
             Re:Karlovy Vary (Pavel Záhorec, 20:43, 22.08.2006)  
             Já mám pocit, že pan Strauss a paní Mrázková byli na úplně jiném závodě než jsem byl já. Já a moji kamarádi jsme se shodli, že to bylo super a myslím si, že správnej bejker trochu toho nepohodlí ve frontě přežije a razítko na ruce přežije a nefňuká. Já osobně Vám pane Prokope dávám za 1 a díky za krásnej závod.
             Re:Karlovy Vary (MARTINA KABILOVÁ, 14:15, 22.08.2006)  
             Mám trochu jinou zkušenost.....po dojetí padesátky jsem se vrátila na trať a i v druhém kole byl naprosto vzorně jak policií tak dobrovolníky zajišťován průjezd. Dokonce, když jsem už dost dlouho po závodě hnala na kole s batohem na vlak, byla jsem málem skoro opět odkloněna na trať. Ty lidi tam stále seděli a jak jen zmerčili někoho na kole, hned se stavěli do cesty a hnali mě s úsměvem do lesa.... Asi nikdy nebude nic dokonalé, ale snad jde o ty parádní zážitky z kola, ze setkání a ve Varech se sakra snažili, aby se tam všem líbilo.....a povedlo se, sakra hodně se jim to povedlo!!!
             Re:Karlovy Vary (Michal Prokop, 13:30, 22.08.2006)  
             Zase stejnej team ???
                 Re:Karlovy Vary (JINDŘICH STRAUSS, 15:15, 22.08.2006)  
                 o team prece nejde, diskuze je k tomu aby se upozornilo na problémy a nedostatky a mohlo dojít ke zlepšení v příštích ročnících. Já osobně hodnotím za 2 ikdyz o to vůbec nejde...
                 Re:Karlovy Vary (SVĚTLANA ZAHULOVÁ, 13:51, 22.08.2006)  
                 Možná by nebylo od věci,přečíst si hodnocení na www.ambike.com ,kam směřovala většina názorů. Škoda,že pouze dva záporné se ocitly zrovna na hlavních stránkách.Jelo nás z týmu sedm a shodli jsme se na skvělé organizaci, lidé na křižovatkách ukazovali smě vždy s´úsměvem, na poděkování z naší strany s úsměvem odpověděli,jídlo bylo hned za obloukem,voda taktéž,na lístek buď dva nápoje (dvě piva nebo dvě kofoly) nebo čerstvě opečený kus buď vepřového nebo krůtího masa, s příplatkem 5Kč (suma opravdu obrovská:-))Zázemí závodu skvělé - možnost ubytování 20m od dojezdu za 150Kč,občerstvení bez front a střídání jednoho koncertu za druhým neopakovatelné. Trať byla trochu pozměněná,snad ještě hezčí. Nevím, možná se výše zmiňovaní kritici trochu hůře vyspali, jinak fakt nevím. Pane Prokope,díky,už se těšíme na další ročník.

Jak jsem se při závodu bez výstřelu netrefil do cíle

20.08.2006 | Autor: www.spinfit.cz

Organizátoři tohoto maratonu slibovali nevšední zážitky. Pravda je, že umístění startu do samotného centra těchto světoznámých lázní znamenalo znatelný posun v atraktivitě celého závodu. A tak zatímco vloni jsme z atletického oválu rovnou zamířili do lesa a trasa závodu se civilizaci téměř vyhýbala, letos alespoň zpočátku bylo zřejmé, že jsme v krajském městě. Skutečností také je, že tentokrát nezazněl startovní výstřel. Pravděpodobně proto, jak trefně poznamenal tradiční moderátor slavnostního startu a celého programu Tomáš Hauptvogel, aby se ve městě nestrhla přestřelka. Přece jenom, Karlovy Vary jsou své…

Závod je proto odstartován povelem a já zjišťuji, že s námi opravdu jezdí mnoho šílenců. Co někteří dokáží vyrábět v ulicích města je téměř neuvěřitelné. Kdyby ti volové ohrožovali sami sebe, bylo by to vpoho. Takhle je třeba vydržet asi kilometr, než vyjedeme z městských ulic a dostaneme se na výpadovku ven z města. Pak už je místa mnohem víc, šílenci buď na zemi a nebo někde vepředu, není třeba se vyhýbat zaparkovaným vozidlům a je čas myslet na samotný závod.

V těchto místech je trať pro stovkaře jedinečná, protože jiné úseky pojedeme ještě alespoň dvakrát a některé dokonce třikrát. Zatím se jede skoro rovina, trať jenom mírně stoupá podél řeky Teplé k Březové, což je místo, kam mají všichni dnešní den vlastně namířeno. V tom trať uhýbá prudce vpravo Jungmannovou stezkou vzhůru na panelku. Zdá se mi, že je taktické volit vnitřní oblouk, což se mi ale záhy stává osudné. Přece jen se oproti předcházející silnici profil zužuje, je tady těsno a vše „nepotřebné“ musí jít pryč. Od kolegy vlevo dostávám bodyček a končím ve škarpě. Nasednout je problém, protože hustota těl je vysoká, ale naštěstí se objevuje skulina a tak mnoho neztrácím. Cesta stoupá stále vzhůru. Vary jsou v údolí a pokud si chceme pořádně zazávodit, tak to ani jinak nejde.

Stále ještě lehce nestoupáváme, jedeme po vrstevnici, vlevo dole je občas vidět přehrada Březová a my brzy najíždíme na lesní silnici, na tzv. cestu Přátelství. Až tady je možné říct, že jsme na okruhu, to všechno před tím byl navaděč. Ve startovním poli je poměrně snadné se orientovat, přestože obě skupiny „stovkaři“ i „dětská“ trasa byli vypuštěni najdenou. My máme čísla bílá, trať poloviční oranžová a tak velice rychle identifikujete, zda vedle vás jede soupeř a nebo jenom kolega z poloviční „dětské“ trasy.

Projíždíme dvě esíčka, silnice stále stoupá vzhůru a přestože nemáme ujeto ještě ani deset kilometrů, ozývají se vedle mě „oranžové“ stesky. A to ještě kolega netuší, že i když jede jenom jeden okruh, kurs závodu je takový, že tudy pojede ještě jednou. Mně pro změnu přichází na mysl, že se v tohle stoupání povezu dneska třikrát. Nájezd na trasu se totiž ve Varech napojuje na vlastní závodní okruh zhruba osm kilometrů před jeho koncem a tak je nutné tento úsek a s tímto kopcem jet ještě jednou v případě, že jste si vybrali padesátku, a nebo ještě dvakrát v případě stokilometrové záležitosti.

Následuje asi jeden z nejnádhernějších sjezdů na trati pěšinou Karla Čapka s prudkým sešupem a několika serpentinami. Jsme zase dole u řeky Teplé, tu přejíždíme a hurá, jak jinak, zase do krátkého prudšího kopce. Následuje nádherný single trek po vstevnici, pěšina jenom lehce nastoupává a napojuje se na další asfaltový výjezd, tzv. Okružní cestu. Jde o velmi podobný nekonečný výjezd, jakým byla cesta Přátelství. Na vrcholu je občertvovačka a pak pohodová cesta lesní silnicí až na louky a paseky za karlovarským letištěm. Je to ideální místo, jak si srovnat všechno v hlavě společně s tepovou frekvencí, protože předcházející stoupání sice nebyla technicky náročná, ale nějaké síly rozhodně stála. Projíždíme střídavě les a vesnice, jedna z nich má příznačný název - Kolová. Nejúžasnější je průjezd vřesovou pasekou, kdy chvílemi podezřívám pořadatele, že kvůli nám, aby se nám tady líbilo, obcházeli jednotlivé keříky s kyblíkem fialové barvy. Takový je to kýč :-).

Projíždíme další občerstvovačkou, pak vesnicí Olšová Vrata, kde oproti loňsku vede trasa hned vedle plotu letiště. Vloni jsme se v těchto místech flákali na nedaleké a příjemné okresce, letos se organizátoři rozhodli, že pohody bylo dost a tak drncáme po loukách a po poli.

Letiště je za námi a přichází druhý nádherný technický sjezdík dolů do Varů Beethovenovou a pak Mickiewiczovou stezkou (jak se to tady všechno hezky jmenuje). Mojí ženě, která je učitelkou, má aprobaci čeština – hudebka a nechce se mnou na závody jezdit, by se tady určitě líbilo. Podruhé přejíždíme Teplou, tentokrát po úzké kovové lávce. Ve závěru prudkého sjezdu mezi šutry mne fotí Jindra Krammer z ktfoto.com a provokuje, že je to nuda, protože se tady ještě nikdo nenatáh. I když ho mám rád, nerad bych mu způsobil potěšení, blbečkovi.

Přichází poslední třetina okruhu, technická i na výjezdy a pravděpodobně nejtěžší. Když to tady pojedu podruhé, už toho budu mít dost a budu počítat doslova každých sto metrů. Trasa se tady motá do různých smyček, míjíme různé lesní altány, vyhlídku Karla IV., a jak v cíli zjišťuji, dost lidí si to tady zkrátilo. Je to škoda, mě samotného by to asi nenapadlo… No napadlo, samozřejmě. Když melete z posledního, tak vás napadají různé voloviny. Ale ještě nikdy tělo nebylo silnější než vůle. A pak, mělo by to všechno ještě smysl? Asi ne…

Trať je tady opravdu obtížná, ale v prvním kole to ještě jde. Kolem sebe registruji v drtivé většině oranžová čísla a tak jsem rád, že s nimi, i když jedou poloviční porci, držím tempo. Konečně navazujeme na cestu Přátelství a tak absolvujeme v balíku již podruhé ono zmiňované táhlé stoupání. Přiznám se, že si neberu servítky a vezu se v háku. Nakonec, mám nárok a oni mají oranžová čísla, tak to snad klukům ani tolik nevadí. Přichází opět technický sjezd a ouha. „Můj“ balík si to valí rovně do kempu u Březové, protože tam je cíl, já pokračuji druhým kolem. Se mnou pokračuje pouze jeden Ocelový letec a to je vše. Ale i toho ve stoupání na občerstvovačku ztrácím za sebou, ještě se vidíme u jídla a pak je nadlouho konec. Nebudete tomu věřit, ale od Této chvíle (53. km) až skoro do cíle jedu pořád sám. Ale takovým způsobem, že ani na rovných úsecích a loukách nevidím nikoho doleko vepředu a ani daleko vzadu.

Živáčka soupeře potkávám až v technických výjezdech ke konci druhého kola. Natočeno mám přes osmdesát kilometrů, všechno mě bolí a zezadu mne dojíždí drásalovská Zuzanka. Poslední dobou máme na sebe štěstí a setkáváme se na trase většinou ve chvílích, kdy už toho máme všichni nad hlavu. Vzhledem k tomu, že má dneska v závěru našlápnuto líp a podle všeho váží tak zhruba třetinu toho co já, slušně jí ve výjezdu pouštím vpřed, protože jí nemíním zdržovat. A ještě že tak, v nejprudším stoupání má problém a seká se jí řetěz. Kdyby jela za mnou, vůbec bych se to nedověděl. Takhle mám aspoň možnost jí pomoct defekt odstranit. Chvíli jedeme spolu, do kopce je rychlejší ona, po rovině a z kopce to líp jede mně, ale přestože je cíl nedaleko a zbývá absolvovat potřetí cestu Přátelství, není mi dopřáno jí doprovázet do cíle.

Píchlá kola jsou letos zkrátka mým prokletím. Slyším známý syčivý vzduch a je zřejmé, že se bude spravovat. Bohužel přicházím na to, že mi skleněný střep, jehož zbytky na mě vypadly z pláště, proseknul gumu skrz na skrz, a tak musím nejdřív vyndat fleky a lepit díru do pláště. Výměna duše taky nepomáhá, protože mám pro změnu u rezervy vadný ventilek. Beru poroto znovu fleky a lepím ještě duši. Pak už vše drží. Mé zkušenosti z Drásala jsou takové, že vše zvládám docela ve slušném čase a během opravy mě předjíždí jen sedm soupeřů. Má to taky jednu výhodu. Poslední obávaný kopec a třetí výjezd cestou Přátelství absolvuji odpočatý, stejně tak závěrečný sjezd k Březové.

Překvapení mne však čeká v cíli. Kupodivu při příjezdu k areálu v Březové si mě nikdo nevšímá, pořadatelé v oranžových tričkách dělají, že mě asi nevidí, a tak vjíždím do kempu přední branou. Samozřejmě, že je to blbě, protože cíl je úplně někde jinde. A tak kličkuji mezi stánky s pivem, s buřty a s kofolou. Po pár minutách nacházím sice správné místo, ale špatný směr, protože do cíle přijíždím z opačné strany.

Ale co, stát se to může. Objektivně je třeba říct, že celkově to byl super závod a báječná trať. Určitě se nám všem líbila a když přičteme ukázkové počasí a dobrou organizaci na občerstveních, nezbývá, než se zase za rok těšit do Karlových Varů. Byla to přece nádherná lázeňská pohoda!

 

Zpět na seznam


© A.M.bike no limits, web & design: Daniel Danielčák 2000 - 2020 | admin |  ↑↑↑